start: / Rozwiązania / Autoryzacja Dostępu / RSA - autoryzacja dostępu za pomoca tokenów

RSA - autoryzacja dostępu za pomoca tokenów

Zdalny dostęp do zasobów firmy poza zabezpieczeniem samej transmisji danych poprzez zastosowanie technologii szyfrowania transmisji danych z zastosowaniem tuneli VPN (IPSEC lub SSL) wymaga również silnej autoryzacji uzytkowników. Proste zabezpieczenie w postaci nazwy uzytkownika i hasła mogą być nie wystarczające. Użytkownicy często używają tych samych zestawów nazwy użytkownika i hasła do wielu usług, często do publicznych serwisów WWW i innych usług które narażają te dane na skompromitowanie. Istnieje również wiele technologii ataków (słownikowe, brute-force, etc) które wymierzone są w tego typu podstawowe zabezpieczenia autoryzacji.

Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemu haseł jednorazowych takich jak rozwiązanie SecureID firmy RSA. Rozwiązanie składa się z serwera w zabezpieczonej sieci przedsiębiorstwa i niewielkich elektronicznych tokenów z reguły w kształcie breloka do kluczy generujących zmieniające się co minute hasło jednorazowe. Dzięki połączeniu statycznego hasła użytkownika z częścią generowaną przez token RSA SecurID uzyskujemy niezwykle odporny system silnej autoryzacji użytkowników.

System ten można zastosować między innymi do zabezpieczenia połączeń VPN i SSL VPN na urządzeniach Cisco ASA, dostępu do witryn Microsoft IIS, portali Citrix, aplikacji pracy grupowej Lotus Notes i wielu innych. Rozwiązanie RSA jest najbardziej znanym rozwiązaniem silnej autoryzacji dostępu.

Naszym klientom oferujemy zwykle pakiet startowy składający się z licencji serwera RSA na 25 użytkowników i 25 tokenów RSA SecureID.

Tokeny RSA SecureID występują w różnych wersjach również  w formie klucza USB który poza wyswietlaczem podającym hasła jednorazowe, zawiera również mikroprocesor taki jak w kartach SmartCard umożliwiący bezpieczne przechowywanie certyfikatów umożliwiających dostęp do systemu informatycznego firmy, elektroniczne podpisywanie dokumentów etc.

Rozwiązania


Skontaktuj się z nami

PN standard
P.Nazarewski, M.Raszkowski sp. j.

ul. Leszno 14
01-192 Warszawa
Email: office@pns.com.pl
Tel.: (+4822) 20 72 215
Fax: (+4822) 20 72 869
 

© 2010 PN standard Wszystkie prawa zastrzeżone tworzenie stron www: Visualteam