start: / Rozwiązania / Wirtualizacja / VMWARE

VMWARE

Realizujemy kompleksowe wdrożenia systemów wirtualizacyjnych na platformie VMware, migracje do nowych wersji oprogramowania i nowych platform sprzętowych, wdrażanie rozwiązań wysokiej dostępności oraz migracje pomiędzy różnymi platformami wirtualizacyjnymi.

Dzięki naszej incjatywie w zakresie wdrażania systemów wirtualizacyjnych, nasi klienci bardzo wcześnie zaczeli korzystać z zalet wirtualizacji w zakresie ograniczenia kosztów sprzętu, licencji, przestrzenii, energii, zwiększonej odpowrności na awarię oraz efektywniejszego zarządzania kompletnym środowiskiem IT.

 

Przykładowe realizacje:

1. Wdrożenie trzy elementowego klastra wysokiej dostępności w oparciu o VMWare Enterprise z centralnym zarządzaniem poprzez vCenter Server, na platformie sprzętowej Dell VRTX, ze współdzieloną pamiecią masową. W środowisku wirtualnym pracuje kompletny system informatyczny składajacy się z kontrolerów domeny, serwerów plików, drukarek, certyfikatów w oparciu o Microsoft  Windows Server, system pracy grupowej i poczty elektronicznej Microsoft Exchange, system baz danych Microsoft SQL oraz szereg serwerów aplikacyjnych. Zakres wdrożenia - kompleksowe - dostarczenie, instalacja, konfiguracja, migracja danych i dostosowanie do indywidualnych wymagań  oprogramowania i sprzętu, dokumentacja i szkolenie.

2. Wdrożenie dwu elementowego klastra wysokiej dostępności w oparciu o VMware Essentials Plusz centralnym zarządzaniem poprzez vCenter Server, na platformie sprzętowej Dell Blade M1000 i macierzach FC Dell MD3600. W środowisku wirtualnym pracuje kompletny centralny system informatyczny przedsiębiorstwa na który składa się ponad 70 maszyn wirtualnych z systemami Microsoft Windows oraz Linux. Zakres wdrożenia - kompleksowe - dostarczenie, instalacja, konfiguracja, migracja danych i dostosowanie do indywidualnych wymagań  oprogramowania i sprzętu, dokumentacja i bieżąca administracja.

3. Wdrozenie środowiska wirtualizacyjnego składajacego się z trzech hostów w oparciu o VMware Standard z centralnym zarządzaniem poprzez vCenter Server. W środowisku wirtualnym pracuje kompletny centralny system informatyczny na który składa się ponad 30 maszyn wirtualnych z systemami Microsoft Windows oraz Linux. Zakres wdrożenia - kompleksowe -  instalacja, konfiguracja, migracja danych i dostosowanie do indywidualnych wymagań  oprogramowania, dokumentacja i szkolenie.

4. Wdrozenie systemu wirtualizacyjnego złożonego z trzech hostów wirtualizacyjnych w oparciu o VMware Essentials z centralnym zarządzaniem poprzez vCenter Server. W środowisku wirtualnym pracuje kompletny centralny system informatyczny przedsiębiorstwa na który składa się ponad 120 maszyn wirtualnych z systemami Microsoft Windows oraz Linux. Zakres wdrożenia - kompleksowe - dostarczenie, instalacja, konfiguracja, migracja danych i dostosowanie do indywidualnych wymagań  oprogramowania i sprzętu, dokumentacja i bieżąca administracja.

5. Wdrozenie systemu wirtualizacyjnego złożonego z trzech hostów wirtualizacyjnych w oparciu o VMware Essentials z centralnym zarządzaniem poprzez vCenter Server. W środowisku wirtualnym pracuje kompletny centralny system informatyczny przedsiębiorstwa na który składa się ponad 120 maszyn wirtualnych z systemami Microsoft Windows oraz Linux. Zakres wdrożenia - kompleksowe - dostarczenie, instalacja, konfiguracja, migracja danych i dostosowanie do indywidualnych wymagań  oprogramowania i sprzętu, dokumentacja i bieżąca administracja.

6.Wdrożenia rozwiązań wirtaulizacyjnego w małych przedsiębiorstwach w oparciu o VMware Essentials i pojedyncze hosty (z możliwością rozbudowy). W takich środowiskach wirtualnych pracuje z reguły od 4 do 8 maszyn wirtualnych takich jak kontroler domeny, serwer plików, serwer poczty, serwer aplikacji, serwer Antyspam/Antymalware.  Tego typu rozwiązania w małych przedsiębiorstwach pozwalają na znaczne oszczędności w zakresie sprzetu, licencji , przestrzeni i energii przy jednoczesnym zapewnieniu kompleksowego rozwiązania. Zakres wdrożenia - kompleksowe - dostarczenie, instalacja, konfiguracja, migracja danych i dostosowanie do indywidualnych wymagań  oprogramowania i sprzętu, dokumentacja i bieżąca administracja.

 

 

W ramach wdrożeń środowisk wirtualizacyjnych realizujemy również dodatkowe usługi w zakresie dostosowania środowiska sieciowego do nowych wymagań w tym poprzez zastosowanie technologii 10GbE (LAN/SAN), FC (SAN), wdrożenie systemów kopii zapasowych od podstawowych opartych na skryptach do zaawansowanych w oparciu o rozwiązania VMware Data Protection lub Veritas Backup Exec v-Ray Edition.

Rozwiązania


Skontaktuj się z nami

PN standard
P.Nazarewski, M.Raszkowski sp. j.

ul. Leszno 14
01-192 Warszawa
Email: office@pns.com.pl
Tel.: (+4822) 20 72 215
Fax: (+4822) 20 72 869
 

© 2010 PN standard Wszystkie prawa zastrzeżone tworzenie stron www: Visualteam